III edycja konkursu Podróżnik Roku została ogłoszona w lipcu 2003 r. Prace - relacje z wyprawy odbytej w 2002 lub 2003 roku oraz udokumentowanej zdjęciami - można było przysyłać do redakcji "Podróży" do końca stycznia tego roku. O tytuł "Podróżnika Roku 2003" ubiegało się ponad 800 autorów prac. Ich liczba jest największa w historii konkursu. Olgierd Budrewicz, nestor kapituły oraz członek jury wszystkich poprzednich edycji konkursu stwierdził, że Polacy z roku na rok dokonują bardziej świadomych wyborów. Dotyczą one zarówno miejsc, do których się udają, jak i sposobów podróżowania.

W 2004 roku marka Johnnie Walker ufundowała w ramach konkursu Podróżnik Roku specjalną nagrodę - Johnnie Walker Keep Walking Award. Przyznaje ją osobom, które nieustannie dążą do przodu w wybranym przez siebie kierunku, realizują swoje zamiary i chcą realizować marzenia, przez co wprowadzają nasz świat w ciągły ruch.

25 marca br. na uroczystej gali konkursu "Podróżnik Roku" została wręczona nagroda Johnnie Walker Keep Walking Award w postaci statuetki oraz czeku na 1000 USD. Otrzymała ją Agnieszka Martinka za wyprawę rowerem dookoła Jeziora Wiktorii.